Sony Xperia Z5 İncelemesi

Sony Xperia Z5

Sony’in ürettiği en kaliteli telefonlarında biri olan Xperia Z5, Sony’nin standart tasarıma sahip akıllı telefonlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Malzeme kalitesi ile rakiplerine fark atan Sony Xperia Z5 tasarımı ile de farkını ortaya koyuyor.

Sony Xperia Z5 İncelemesi

İlk olarak Berlin’de tanıtılan Sony Xperia Z5; beyaz, altın, yeşil ve siyah renkleri ile piyasaya sürülmüştür. Sony Xperia Z3 modeline benzer bir şekilde tasarlanan Sony Xperia Z5’in arka tarafındaki metal kaplama dikkatleri üzerine topluyor. Suya ve toza karşı dayanıklı olan Xperia Z5 iyileştirilmiş tasarımı ile fark yaratıyor. Tasarımdaki en büyük fark ise arka tarafta yer alan buzlu cam olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla birlikte, Xperia Z5 parmak izi okuyucusu ile farkını ortaya koyuyor. Telefonun sol tarafında ise micro SD kart ve SIM kart girişi yer almaktadır. Sağ tarafında ise güç tuşu ve ses düğmeleri yer almaktadır.

Sony Xperia Z5 Teknik Özellikleri

Full HD görüntü teknolojisine sahip olan Sony Xperia Z5, 5,2 inç boyutunda tasarlanmıştır. Sadece 7,3 mm kalınlığındaki bu telefonda 3 GB Ram kapasitesi bulunmaktadır. Andorid 6,0 Marshmallow mobil işletim sisteminin kullanıldığı Xperia Z5’te 32 GB dahili hafıza yer almaktadır. Ayrıca micro SD kart ile telefonun hafızası 256 GB’a kadar arttırılabilmektedir. Xperia Z3’teki gibi 2900 mAh pil kapasitesi ile sunulan bu akıllı telefonda Snapdragon 810 işlemci kullanılmaktadır. Telefonunun grafik işlemcisi ise Adreno 430’dur. Cihazın arka kamerası 23 megapiksel çözünürlüğe sahip iken ön kamerası 5,1 megapikseldir. Kasa kalitesi, başarılı parmak izi okuyucusu, şık tasarımı, gelişmiş kamerası ve suya dayanıklı yapısı ile kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen Sony Xperia Z5, 8 çekirdekli işlemcisi ile de kullanıcılara yüksek performans vaat etmektedir. Hızlı şarj özelliğinin bulunduğu Sony Xperia Z5’te güçlü pil dikkati çekmektedir.