Sohbet Sitelerine Nasıl Gireriz?

Sohbet Sitelerine Nasıl Gireriz?

Günümüzde insanlar birbirleri ile artık internet ortamında da tanışabiliyor. İnternet ortamında arkadaş olup daha sonra evlenebiliyor. Bazen de insanlar sadece sohbet etmek için internete başvurabiliyor. Sohbet için oluşturulmuş siteler mevcuttur. Kişiler bu sitelere girerek vakit geçirebiliyorlar.

Rumuz Nedir?

Kullanıcıların genellikle sohbet sitelerinde kullandığı bir terimdir. Kullanıcılar sohbet sitelerine girerken birer rumuz yazarlar. Sohbet odalarında mesajlaşırken bu rumuz ile mesajlaşırlar. Rumuz kullanıcıların kullanmış olduğu takma adlarıdır. Her kullanıcı sohbet odalarına girmeden önce birer Rumuza sahip olması gerekir. Rumuz kullanıcıların istediği şekilde yazılır.

Mobil Sohbet Nedir?

Sohbet sitesinin kullanıcıları için sunmuş olduğu bir hizmettir. Kullanıcılar sitenin uygulamasını indirerek android telefonları üzerinden sohbetleşebilir. Android telefonlarınıza uygulamayı çalıştırdıktan sonra kolay ve kullanışlı menüsü sayesinde kolaylıkla sohbet edebilirsiniz. Mobil sohbete girdikten sonra kullanıcılarını giriş kısmı karşılıyor. Giriş kısmında kullanıcılardan bir rumuz girmesi isteniyor. Rumuzu girdikten sonra sohbete bağlan diyerek sohbet odasına yönlendiriyor.

Sohbet odasına girmeden önce Rumuzu da yazıktan sonra sohbet odasına bağlanılır. Sohbet odasına bağlanılır iken birkaç saniye kullanıcı bekletilir. Bu kısımda sitenin yüklenmesi sağlanır. Sitede mobil sohbete girerken kullanıcıların karşısına iki seçenek çıkar. Bu seçenekler yeni ve eski sürümleri ile mobil sohbettir. İlk seçenek olan yeni sürüm ile mobil sohbete girdiğinizde mobil sohbetin değiştirilmiş ve yenilenmiş tasarımı karşınıza çıkıyor. Sade ve kolay tasarımı ile kullanışlı bir şekilde istediğiniz sohbet odasına girebiliyorsunuz. Diğer seçenek olan eski sürüm ile mobil sohbete bağlan sekmesinde ise kullanıcılarını sohbet odasının güncellenmemiş hali karşılıyor. Bu sayfada eski sürüme alışmış kullanıcılar için kolaylık sağlıyor.

Bunların yanı sıra sitede blog ve makale yazıları ile kullanıcıların bilgilenmesi sağlanıyor. 2017 yılında yayına giren site kullanıcılarına sadece sohbet uygulaması sunmuyor. Bunların yanında Genel kültür, teknoloji gibi kategoriler içerisinde yazılar sunmaktadır.