Samsung Galaxy S9 İncelemesi

Samsung Galaxy S9 İncelemesi

Akıllı Telefon Dünyasının Dev Markası “Samsung”

Akıllı telefonların önde gelen markalarından biri olan Samsung, çıkardığı her yeni modelle bir önceki modelden farklı bir gelişmeyle kullanıcılarını oldukça memnun etmekte. Akıllı telefon pazarının büyük kısmını elinde tutmayı başaran Samsung’un, aynı zamanda bu başarısını her geçen gün arttırdığı görülüyor.

Samsung’un Amiral Gemisi “Samsung Galaxy S9”

Samsung’un 2018 yılında çıkarmayı planladığı bu modeli, çıkarılması planlanan telefonlar arasında en çok merak edilen modeller arasında yer alıyor. Hatta listenin başında yer alıyor da diyebiliriz. Mart ayında çıkarılacağı tahmin edilen Samsung Galaxy S9 için Samsung kullanıcıları geri sayıma başladı bile. Kullanıcılar, Samsung’un çıkardığı telefonlar arasında en yüksek model özelliğine sahip olmasını beklediği bu telefonun, tasarımı konusunda da büyük bir beklentiye girdi.

Samsung Galaxy S9 Genel Özellikleri

Galaxy S9 üzerinde dikey olarak konumlandırılmış çift kamera teknolojisi dikkat çekiyor. Daha önce Galaxy Note serisinin son çıkan modelinde kullandığı çift kamera teknolojisini bu model ile Galaxy S serisine de getirmiş oluyor. Kullanıcı çift kamera özelliğini daha önceki modellerde oldukça sevmişti ve bu modelde de heyecanla bekliyor.

Telefonun ekran boyutu 6,1 inç, telefonun inceliği ise 8,5 mm olacak. Galaxy S9 modelinde diğer modellere göre telefonun daha kısa ve 0,4 mm daha kalın olacağı dikkat çekiyor. Bunun sebebinin ise pil kapasitesi ile alakalı olduğu tahmin ediliyor. Telefonun kullanım süresini arttıracağı düşünülen bu özelliği tüm akıllı telefon kullanıcılarını memnun edeceğe benziyor.

Galaxy S9 modelinde kamera ve parmak izi tarayıcı teknolojisi olacak. Samsung’un, daha önce çıkardığı Galaxy S8 ve Note 8 modellerinde de kullandığı kamera ve parmak izi teknolojisini bu defa bu modelde daha da geliştirdiği gözlemleniyor. Samsung, Galaxy S9 modelinde bu teknolojiyi daha önce kullandığının aksine yatay değil, dikey olarak tasarlamış. Bu yenilik kullanıcılar tarafından oldukça memnuniyetle karşılanacak diyebiliriz. Zira önceki modellerde kullanılan yatay teknoloji bayağı eleştiri konusu olmuştu.