Kayak Merkezleri Tatilde Açık Mı?

            Tatil  yerlerinden bazıları, Palandöken, Uludağ, Kartal kaya, Kar tepe gibi birçok yerde misafirleri için tatil keyfi hizmeti sunmaktadır. Bu yerlerde Yaz Kış tatillerinde açık olup, Vatandaşlarımıza hizmet sağlamaktadır. Tatil tutkunları hem yaz hem kış kaymak isteyebiliyorlar. Bu nedenle tatil yerlerinde her zaman açıktır. İsterseniz bu sene en çok ziyaret edilen yerlere göz atalım. Peki, bu yerlerde tatilde açık mı? göz atalım.

Tatilde Hangi Yerlerde Ne Zaman Açık?
Palandöken: Tatil tutkunları burada Mayıs ayına kadar tatillerini yapabilirler. Burada tatilinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kartal kaya: Bolu ilinde bulunan Kartal kaya kayak merkezleri,  Kışın en çok ziyaret edilen yerlerden birisidir. Burada kar raftingi gibi programları göz önünde bulundurabilirsiniz. Mayıs Ayının ilk haftasına kadar hizmet vermektedir.

İzmir Ödemiş Boz dağ: Yaz turizminin vazgeçilmez yeri Ege’de bulunan  Boz dağ mahallesinde keyif sürebilirsiniz. Aralık ayında açılıp Mart ayına kadar tatil yapma imkanı bulunuyor. Hem kısa kollu ile dolaşmak ve kaymak istiyorsanız burası size uygun.

Kars Sarıkamış: Çamurlu dağda bulunan Sarıkamış  Aralık ayından Nisan ayının sonuna kadar hizmet vermektedir. Kışın hakkını sonuna kadar verebileceğiniz bir yer.

Çankırı Ilgaz: Ilgaz Milli Parkında bulunan Ilgaz, kaymaya yapmaya yeni başlayanlar için uygun bir yerdir. Aralık ayından Nisan ayına kadar hizmet vermektedir.

Uludağ: Ve Bildiğiniz üzere Uludağ Türkiye’de en popüler tatil yeridir. Burada sezon 20 Aralık’ta açılıyor ve 20 Mart’ta kapanıyor. Burası Türkiye’de en çok ziyaret edilen tatil yerlerinden birisidir.

Erciyes:  Erciyes’te, Kayseri’de bulunur. İç Anadolu’nun en yüksek dağıdır. Burada sezon biraz daha erken açılıyor.  20 Kasım’da açılıyor ve 20 Nisan’da kapanıyor.

Saklıkent: Burada Antalya’da bulunuyor. Yaz tatillerinin vazgeçilmezi Antalya’da hem denize girip hem tatil yapma imkânınız bulunuyor. Burada sezon kısa, yılın ilk ayı 15 Ocak’ta açılıyor ve 10 Mart’ta kapanıyor.

Gördüğünüz üzere size bazı önde gelen tatil yerlerin hangi tarihlerde açık olduğunu aktarmaya çalıştık. Bu güzel yerleri kaçırmayın. Ve Sömestr tatilinde öğrencilerin uğrak mekânlarından bazıları burasıdır.