IPhone X İncelemesi

Iphone X İncelemesi
            Son yılların en heyecan verici telefonu olarak bilinen İphone X olmuştur. Iphone da en büyük değişikliklerin yapıldığı telefondur. Iphone X 5,8 inç’lik ekrana sahiptir. Bu özelliği sayesinde piyasada bulunan en ince çerçeveye sahip olan telefonlardan bir tanesidir. Super Retina HD ekranı ile 2436 X 1125 çözünürlüğe sahiptir.

Ağırlığı 174 gr ve boyutları 143,6 x 70,9 x 7,7 mm’dir. İşlemcisi; Bionic A11, grafik işlemcisi; Apple GPU’dur. İşletim sistemi ise iOS 11,1 ‘dir. Iphone ‘lar arasında şimdiye kadar en iyi görünen modeldir. Cam arka yüzeyi ve metal gövdesi ile elde sağlam duruş sergilemektedir. Kenarlarının keskin olmaması da elde rahat bir şekilde durmasını sağlar. Iphone X’in diğer bir özelliği ise Face ID ile sadece telefona bakarak kilidi açılabilir. Ana ekranında ise herhangi bir değişiklik yoktur. Iphone X de telefoto lens de bulunmaktadır. Arka yüzdeki kameraları da üst üstedir. İki sensörde de optik görsel sabitleme bulunur. Bu sayede daha güzel ve parlak fotoğraflar çekilebilir. Iphone X’in diğer bir özelliği ise kablosuz şarjıdır. Q’i kablosuz şarj standardını desteklemektedir. Pil ömrü de diğer İphone’lara göre daha uzundur. Bataryası; Li-Ion 2716 mAh ‘dır. Iphone X’in çerçevesi paslanmaz çeliktendir. Apple’ın kendi hazırladığı alaşım kullanılarak yapılmıştır. Yani bu ürün Apple’ın lisansına sahiptir.

Iphone X, kullanıcıların yüz ifadelerine göre anlık olarak şekil alarak, yeni nesil emojiler ortaya çıkartır. TrueDepth içinde bulunan sensörler kullanılmaktadır. Birçok kablosuz bağlantı seçeneği vardır. Bunlar NFC, Bluetooth 5,0, Galileo uydusu ve QZSS uydusudur. Ayrıca Iphone X basitleştirilmiş durum çubuğuna da sahiptir. Sol tarafında saat, sağ tarafında WİFİ, hücresel veri ve pil ömrünü gösteren gösterge vardır. Siriye girmek için kilit tuşuna basılı tutulmalıdır. Birden fazla özelliğe sahip olan Iphone X’i alanlar asla elinden bırakamayacaktır.