İnce Telli Saçların Bakımı

İnce Telli Saçların Bakımı nasıl  yapılır? Saçlarımıza bakım yaparken güzellik bakımından saçlarımıza ne gibi bakım ürünleri yapmalıyız? Saç bakımı artık çok kolay!

            Güzellik denince akla ilk gelen kesinlikle sağlıklı ve parlak görünen saçlar gelir. Ama maalesef ki saçların da çok çeşitleri vardır. Bunların başında ince telli saçlar gelmekte. İnce telli saç tiplerinin az görünmesi ve genellikle yağlı olması dezavantajı olmakta. Tabi ki ince telli saçların da bakımında kullanılan ürünler ve doğal yöntemlerle saçlarınızı daha güzel hale getirmek mümkün.

İnce telli saçlar genelde yağlı saçlardır. Bu yüzden bakımları biraz zordur. İnce telli saçlara sahip olan kişiler ilk önce doğal yağlardan yardım almalı. Yılan yağı ince saçları ağırlaştırmadan kalınlaştıracak ve saçların yapılan işlemlerde zarar görme olasılığını da ortadan kaldıracaktır. Güzellik uğruna bu yağlar yüzyıllardır kullanılmaktadır.

Hacim İçin Bebek Pudrası

İnce telli saç bakımı ayrıca bu kullanılan yağlar dışında güzellik adına her alanda kullanılan bebek pudrası da çok işinize yarayacak. Banyo sonrası saç kurutulduktan sonra saç diplerine uygulanan bebek pudrası ve bakım yağları saçların hem daha hacimli hem de daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

İnce Telli Saçların Bakımı Nasıl Olmalı?

Bu tip saçlar fazla ısı ve işleme maruz kaldıkların da daha da yıpranacak ve güzellik adına yapılan tüm bakım ve onarımlar boşa gidecektir. Bundan dolayı ince telli saçı olanlar fazla işlemden kaçınmalı ve saçı doğal haline bırakmalıdır.

İnce telli saçların bakımında sarımsak ve zeytinyağı kullanılmalı. Güzellik için her alanda yine kullandığımız  bir baş sarımsak ezilip içerisine yeteri miktar da zeytinyağı ekleyip bir gece bekletilip ertesi gün saç diplerine sürülmeli ve yaklaşık iki saat sonra ılık su ile yıkanmalı ve kurutulan saça yılan yağı ile masaj yapılmalı ve bu işlem ayda bir tekrar edilmeli.

Çinko Tabletler

Ağızdan alınacak saçı güçlendiren çinko tabletler. Uygun bir doktordan ya da eczacınızdan bilgi alıp çinko tabletler alıp kullanarak ince telli saç bakımınızı tamamlamış olursunuz.