Futbolda Güçlü 10 Ülke

Futbolda Güçlü 10 Ülke

Futbol denildiğinde akıllara Şampiyonlar Ligi, Dünya Kupası, Zidan’ın dünya kupasında rakibe attığı kafa gelir. Ronaldinho’nun klas hareketleri gelir. Bunların dışında Futbol denildiği zaman kardeşlik, barış, mutluluk gelir. Futbolun çıktığı ilk günden günümüze kadar birçok dünya yıldızı çıkmıştır. Birçok Dünya kupası, Şampiyonlar Ligi Maçları Oynanmıştır. Futbol denildiği zaman akıllara gelen 10 ülkeyi şu şekilde sıralayabiliriz.

İngiltere 

Futbol denildiği zaman futbolun ortaya çıktığı ülke ilk sırada yer alır. Birçok spor müsabakasına da ev sahipliği yapmış bir ülke olan İngiltere Futbol’da da başarılı bir grafik çiziyor.

Almanya 

Son Avrupa ve Dünya Kupası Şampiyonu Almanya yaptığı önemli planlarla altyapıdan çıkardığı yıldızlar ile futbolda güçlü ülkeler arasında girdi.

İspanya

Bir zamanlar Oynadığı Futbol ile göz dolduran Tiki taka taktiği ile ön planda olan İspanya şu günlerde başarılı bir grafik çizmese de futbol denilince güçlü ülkeler arasında yer alıyor.

Arjantin. 

Messi, Higuain,  Agüero, Di Maria gibi yıldızların olduğu ülkede Futbol denildiği zaman güçlü ülkeler arasında yerini alıyor.

İtalya 

Buffon gibi dünya yıldızının da bulunduğu bir ülke. Futbol denildiği zaman en güçlü ülkeler arasında yer alıyor. Şu günlerde oynadıkları futbol ile taraftarlarını mutlu etmese de hala güçlü bir ülke konumundalar.

Portekiz 

Ronaldo, Nani gibi yıldızların bulunduğu son Avrupa kupası Şampiyonu. Futbol denildiği zaman hemen sayılabilecek 2-3 ülkeden birisi

Hollanda 

Her ne kadar son 2-3 müsabakada başarısız bir grafik çizseler de hala dünyanın güçlü ülkeleri arasında yer alıyorlar.

Hırvatistan 

Modric gibi yıldızların bulunduğu güçlü ülkeler arasında yer alıyor.

Brezilya 

Ronaldinho, Neymar, Ronaldo gibi dünya yıldızlarının çıktığı Futbol denildiği zaman İngiltere’den sonra akıllara gelen bir ülke.

Şili 

Son yıllarda altyapıya verilen önemin meyvelerini topluyor. Başarılı artan bir grafik ile dünyanın en güçlü futbol ülkeleri arasında yer alıyorlar.