En Gözde Gelinlik Modelleri

En Gözde Gelinlik Modelleri

Yeni sezon gelinlik modelleri

Gelinlik her kadının rüyasını süsler. Kadınlar sevdiği erkekle hayatını birleştirdiği düğün gününde en güzel haliyle görünmek ister. Tarihin başından beri gelinlik her kültürde çeşitli şekillerde yer almıştır. Her moda alanında değişimler olduğu gibi gelinlik modası da her sene değişiklik gösteren bir  dünyadır. Gelişen teknoloji ile yapımı çok uzun emek isteyen gelinlikler envai çeşitte üretilmeye başlanmıştır. İşte bu senenin en gözde gelinlik modelleri:

Bohem Gelinlikler

Bohemian akımı son zamanlarda moda dünyasını esir almış durumda. Kırık beyaz danteller, kabarık olmayan düz etekler, uçuş uçuş kumaşlar, püsküller ve retro işlemeler ile elegan bir tarz yakalamak isteyen gelinlerin en çok tercih ettiği modeller arasındadır. Sade ama şık olmak isteyenler bu tarzdan vazgeçemiyorlar. Özellikle kır düğünleri ve kumsal düğünleri ile evlenen gelinleri bu tip gelinlikler tercih etmesi konseptlerine de uymaktadır. 70’lerin hippi ruhunu düğünlerinde hissedeceklerdir.

Prenses Kesim Gelinlikler

Prenses kesim gelinlikler her dönemde gelinler tarafından tercih edilen bir modeldir. Mutlu gününde bir prenses gibi görünmek isteyen gelinler kesinlikle bu tarzı seçmektedir. Gösterişli taş işlemeler, kabarık etekler, straplez kesim üstlerle bu gelinliklerin içinde kendinizi prenses gibi hissetmemeniz neredeyse imkansız. Bu tip gelinlikler daha çok büyük salonlarda şaşaalı düğünlerde tercih edilmektedir.

A Kesim Gelinlikler

A kesim gelinlikler birçok vücut şekline çok yakışan bir modeldir. Daha zayıf görünmek isteyen gelinlerin tercihi genel olarak bu gelinliklerdir. Sade tarzda üretilenlerin yanında simli, bol taşlı, işlemeli şekilde de üretilen modelleri bulunmaktadır. Bu şekliyle hem sade görünmek isteyen gelinler hem de gösterişli görünmek isteyen gelinler tarafından tercih edilebilir.  Bu gelinlik modeli türü çok şaşaalı bir düğünde de çok sade bir törende de tercih edilebilir.