Burçlara Göre Meslek Seçimi

Burçlara Göre Meslek Seçimi

 

Hayatımızı biz fark etmesek bile astroloji yüksek oranda etkiliyor. Özellikle okula yeni başlayan çocuklar, üniversite sınavına girecek olanlar hangi mesleği seçsem diye kara kara düşünürler. Meslek seçimi zordur hem aileler hem çocuklar bu evrede çok dertli olurlar. Birçok kişi bunu daha da basite indirgemek için astrolojiye başvururlar. Çocuğun doğum haritası, doğduğu saat bunu belirlemeye yardımcı olur ve çocuğun seveceği, başarılı olacağı meslekler bulunur. Burçlara baktığımızda da  bu durum mevcut.

Koç burcu;

Sahip olduğunuz yüksek enerjiyi aktarmanız şart ve bu konuda çalışabileceğiniz alanlar; yöneticilik, bir gruba ya da belli bir kitleye liderlik etmek, itfaiyecilik, askeri alanlarda ve sporda başarıya kavuşabilirsiniz.

Boğa burcu;

Rahat bir burç olmanız dışında paraya da önem vermekle tanınıyorsunuz; finans sektörü, ekonomi, mücevherat ve değerli taşlar, toprakla alakalı işler, aşçılık, bankacılık, müzisyenlik ve koruma görevlisi tam size göre mesleklerdir.

İkizler Burcu;

Yeni bilgiler öğrenmeyi ve bu bilgileri paylaşmayı seviyorsunuz iş için seyahat etmeye de önem vermektesiniz; yazarlık, muhabirlik, kütüphane görevlisi, gazetecilik, öğretmenlik gibi bilgi paylaşmak alanındaki mesleklerde çalışmak tam size göre.

Yengeç burcu;

Çok duygusal bir burç olarak tanınırsınız ama iş ortamında kendinizi ispatlamakta sizin için önemli kimseye çaktırmadan başarı basamaklarını tırmanmayı seversiniz; su işleri ile ilgilenmek, kadınları ilgilendiren alanlarda çalışmalar yapmak, arkeoloji, okul öncesi öğretmenlik tam sizi anlatan mesleklerdir.

Aslan burcu:

Liderlik vasfınız çok üst düzeydedir kendinizi her ortamda ön planda görmek istersiniz ve öyle de olursunuz; elçilik, kuyumculuk, sporculuk, oyunculuk tiyatroculuk, borsa bu alandaki mesleklere yönelebilirsiniz.

Başak burcu

Çalışma hayatında ince eleyip sık dokuyan bir burç olarak bilinir ayrıntılara gereğinden fazla önem verirsiniz; öğretmenlik, yazarlık, eleştirmen, oyuncu koçluğu, polis, veteriner, devlet memuru gibi mesleklerde mutluluğu bulabilirsiniz.

Terazi burcu

Siz yaptığınız işlerde duygusal olarak tatminde olmak istersiniz sizi mutlu etmeyen işler de çalışmak size göre değil; sanat dalları ile alakalı herhangi bir alan, avukatlık, danışmanlık, siyaset, politika, kuyumculuk gibi, meslekler kendiniz bulmanıza yardım edebilir.

Akrep burcu;

İş alanında güç kazanmak ister ve maddi manevi haz duymak isterseniz; cerrah, dedektif, satış pazarlama, kimyager, medyum, psikiyatri ve adli tıp çalışma alanınız olabilir.

Yay burcu iseniz,

İş alanınızda üretici pozisyonda olmak,  rahat şekilde çalışmak sizin için önemlidir;  öğretmenlik, profesörlük, dini alanlar, felsefe, hukuk danışmanlığı, astroloji gibi meslekler çalışma alanınız olabilir

Oğlak burcu

İş alanınızda zirveye çıkmak ve en tepede olmak istersiniz;  yargıç, tarih öğretmenliği, komutanlık, antikacılık, saatçi, şirket sahibi, organizatör, bilim ve teknik alanlarda başarılı olabilirsiniz.

Kova burcu

Takım çalışmasına önem verirsiniz ekip işinde başarılısınız; bilim ve teknik alanlarında, kaşiflik, bilim adamı, ekstrem sporlarında çok iyi işler çıkarırsınız. fikir alışverişi yapmayı ve yeni yerler keşfetmeyi seversiniz.

Balık burcu 

Su grubundan oluşunuz sizi duygusal yapmakta ancak çalışma ortamınızda rahat olmak esnek çalışma saatlerinde yeteneklerinizi göstermeniz sizi rahatlatır;  sinema sanatçılığı, su ürünleri, yelkencilik, can kurtaranlık, dalgıçlık, hapishane görevlisi gibi meslekler çalışma alanınıza uygun mesleklerdir.

Çok para kazanmak öncelikli hedefiniz olmasın önceliğiniz yıllarca yapacağınız mesleği sevmeniz, sevdiğiniz işi yapın.