Burçlar ve Özellikleri

Burçlar ve Özellikleri

Burçların özelliklerini bilmek için öncelikle burç nedir kısa bir tanım yapalım. Burçlar Kuşağı üzerinde yer alan on iki takımyıldıza verilen ortak ad.

ASTROLOJİ BURÇLARININ ÖZELLİKLERİ

KOÇ

Öncülüklerin burcu olan koç için girişkenlik macera ruhu ve dürüstlük olumlu özelliklerdir. Liderlik koçun en büyük özelliklerindendir. Tabi her burçta olduğu gibi koç burcunun da olumsuz yanları vardır. Bunların başında egoizm, alaycılık ve saldırganlık gelir. Hiddetli ve ani çıkışlar yaşayan koçlar çoğu zaman kendilerini kontrol altına almakta güçlük çekerler.

BOĞA

Boğa burcunun uyumu başka hiçbir burçta yoktur. Pratik, güvenilir ve tahammüllü olması boğayı olumlu etkilese de sıkıcı ve yeterince esnek olmaması ve inatçılığı boğa burcu insanlarının başına hep dert olmuştur. Ama bu durumdan sıcakkanlılığı ile çabucak sıyrılır bir boğa.

İKİZLER

İkizler deyince aklımıza hemen çabuk karar değiştirmeleri gelir. Evet, ikizlerde ki bu değişkenlik bir sorundur ama mantıklı ve konuşkan yapısı bu durumu hemen ört pas eder. Aynı anda birkaç işi birden yapabilen ikizler çabuk kavrama yeteneğine sahiptirler. Biraz dedikoducu, biraz huzursuz, kararsız ve yüzeysel olmalarına rağmen kendilerini sevdirmeyi her zaman başarırlar.

YENGEÇ

Nazik, sempatik ve merhametli olan yengecin düş gücü olabildiğince yüksektir. Ama bir o kadar duygusal ve kendine acımaya meyilli olan burcumuz iyi bir eş olma yolunda ilerlemektedir.

ASLAN

Yüce gönüllüğü ile bilinen aslan, cömertlik ve üstünlük konusunda bir numarada yer alır. İyi organizasyoncu ve yaratıcı olsalar da başlarına ne geldiyse otoritesi, diktatörlüğü ve zorbalığı yüzünden gelmiştir.

BAŞAK

Analizci olan başaklar dostluk, cana yakınlık, temizlik ve titizlikte ustadırlar. Esprili konuşması ve iyiliği istemesi insanların onlara yakınlaşmalarına sebep olur. Ama hastalık hastası yönleri bu durumu çok uzun sürdürmez. Kolay beğenmeyen ve geleneklerine çok sıkı bağlı olan başaklar aşırı meraklıdırlar.

TERAZİ

Terazinin sevimli ve uyumlu olması zarafetine zarafet katar. İdealist, çekici ve iyi niyetlidirler. Alıngan ve tesir altında kalan terazimiz bu durumu kolay kolay değiştiremez.

AKREP

Akrep çok iyi sırdaş olması ile bilinse de kararlı ve güçlü yapısıyla daha çok tanınan burç dik kafalı, benmerkezci ve ihtiraslıdır. Tıpkı adı gibi zehirleyici etkiye sahiptir.

YAY

Kolay adapte olan yay keyifli, neşeli, iş bilir ve yüksek hayal gücüne sahiptir. Aşırı iyicil olması başına dert olan yay gürültücü ve kaprisli yapıya sahiptir.

OĞLAK

Dik başlı, ihtiraslı, sert ve karamsar yönünü sebatkâr ve azla yetinmesi bastırır. Dik başlı olsalar da dayanma güçleri yüksektir ve iyi bir eş adayı olabilirler.

KOVA

Kova kadar hümanist, bağımsız ve mucit başka kimse yoktur. Değişikliği sevmesi ve çılgınlığı ile yaşanılmak istenen hayatı yaşamaya çalışırlar. Olmayacak hayallerin peşinden koşarlar.

BALIK

Alçak gönüllü, anlayışlı, nazik ve ayrıca güzel sanatlar da başarılıdır. Zayıf arzuları, Kararsızlığı ve mücadeleci olmayışı karamsarlık yaratır. Çekingen ve alıngandırlar.