Astrolojiye Nasıl Bakılır

Astrolojinin Temeli

Günümüzde çalışmakta olan çoğu astrolog, “tahmin etmekten” ziyade “öngörmektedirler.” Meteoroloji ve ekonomi uzmanları nasıl ileriye dönük bir takım tahminlerde bulunuyorlarsa, astrologlar da yaklaşık aynı şeyi yapmaktadır.

Gelecekte olabilecek şeyler hakkında yapılabilecek çıkarımlar, astrolojide yer alan bir takım belirteçlerin incelenmesi ve değerlendirilmesi sonucu yapılmaktadır. Örneğin, yaklaşık 29 yaşındaki bir kişinin, Satürn’ün bu şahıs doğduğunda bulunduğu yörüngeye belli bir zaman sonra tekrar geri dönmesiyle  “şans” eseri veya değil, bir takım şeyler yaşayabileceğini söylemek astrolojinin çalışma alanına girmektedir.

Bilindiği üzere, çoğu bilim adamı veya meteoroloji uzmanları geleceğe dönük bir takım çıkarımlarda bulunmaktadır fakat ön gördükleri şeyler gerçekleşmediğinde hor görülüp, bir kenara atılmamaktadır. Astrolojinin de çalışma usulü böyledir. Her zaman ön görülen şeylerin çıkacağına dair bir garanti verilmemektedir.

Yıldız Name Nedir?

Osmanlı yıllarında da insanlar için oldukça önemli bir yer tutan ve değer gören yıldız name nedir? Yıldız name, kişinin bir takım bilgilerinden yola çıkarak ( doğum tarihi, doğum saati vb.) ömrü boyunca yaşayacağı ya da yaşayabileceği durumlar hakkında bilgiler verir. Yıldız name ve fal aynı anlama gelmemektedir. İkisi karıştırılmamalıdır. Yıldız namenin verdiği bilgiler, gerçekçilik açısından fallara oranla daha doğru kabul edilmektedir.

Astrolojiye Nasıl Bakılır?

Astrolojiye bakılmanın en önemli yollarından biri ise yıldız namedir. Yıldız name kullanılarak astrolojiye bakılabilir ve ileriye dönük gelecekle ilgili bir takım bilgiler elde edilebilir. Öncelikle kişinin yıldızı bulunur. Bunun için de ebced hesabı kullanılır. Bu hesapla birlikte, kişinin ilerde karşılaşabileceği olası sorunlar veya olaylar (hastalık, kaza, bela, musibet, evlilik, ilişkiler vb.) hakkında geleceğe dönük bilgiler verilir. Ebced hesabı kullanılarak kişinin burcu belirlendikten sonra, burç yorumları ile tahminler yapılır. Astrolojiye bu şekilde bakılmış olunur.