Astroloji Nasıl Yazılır

Astroloji Nasıl Yazılır? 

Astroloji dünya üzerinde ki insanlar kadar neredeyse eski bir kehanet şeklidir. Son yıllarda Astroloji anlayışı pek yaygın değildir ve pek fazla ilgi gösterilmez. Temelinde kehanetler ile birlikte gelecekten haber verme yatar. Evren üzerinde insanın kozmik bir ilişkisi olduğuna inanılır. Bazılarına göre bu bir sanattır. Bu sanat denilen sistem, güneş sistemi üzerindeki bildiğimiz gezegenlerin, Güneş ve Ay’ın çevresinde bulunan yıldızların veya takım yıldızlarının hareketlerini izleyerek insanlarla ilişkilendirilmesiyle oluşur. Astroloji bilim değil bir sanattır.

Nasıl Yapılır?

Kitap okuyarak astroloji yazılmaz, kitaplar sadece bilgi verir ve yol gösterir. Fakat yorumlamak ve takip etmek tamamen kişinin kendisine aittir. Hesaplamaları öğrenmek, horoskopları bilmek yeterli olmayacaktır. Yorumlamak mutlaka yıllarınızı alacaktır. Yani bu iş için senelerinizi vermeniz gerekir. Üreteceğiniz fikirler gelişimini için çok etkilidir. Sürekli bu iş ile uğraşmanız durumunda horoskopların sizinle konuştuğunu düşünmeye başlayacaksınız. İşte o an artık sizin için astroloji yazmak için zamanınızın geldiğini gösterir.

Hesaplama işlerinin karmaşıklığı sizi caydırabilir. Fakat kolay yöntemleri de vardır. Bunu kendi içinizde bulmalısınız. Emin olun ilkokul matematiği ile bile yapabilirsiniz. Gereksiz olarak karışık getirilmişlerdir. Aslında buradaki amaç kimsenin kolay kolay çözmesini istememelerinden dolayıdır. Astroloji kitaplarından ismi geçen terimlerin anlamlarını öğrenmeniz çok kolay olacaktır. Ayrıca bununla ilgili bilgisayar programları da vardır. Hesaplamaları bu programlar üzerinden de çözebilir ve çizdirebilirsiniz. Türkiye’de olmayan fakat Amerika ve Avrupa Kıtalarında bulunan bazı ülkelerde bu iş için kurulan astroloji okulları vardır. Türkiye üzerinden sertifika ya da online eğitim üzerinden eğitim görebilirsiniz. 50 dolar gibi komik rakamlara öğrenmek mümkün.

Dikkat edilmesi Gerekenler

Yorumlama yapabilmek için öncelikle anlamını öğrenmemiz gereken bazı etkenler vardır. Bunlar; Burçlar, Yıldızlar, Gezegenler, Işıklar, Astrolojik semboller, Horoskop’tur.