2018 Yılında Çıkması Beklenen Telefonlar

2018 Yılında Çıkması Beklenen Telefonlar ve en çok satış yapan android ve ios tabanlı samsung ve IPhone yeni sürümleri ne zaman çıkacak?

Akıllı Telefon Endüstrisi Büyüyor

2017 yılı sona ererken akıllı telefon meraklılarının şimdilerde en çok merak ettiği şey 2018 yılında çıkacak telefonlar ve dikkat çeken özelliklerinin neler olduğudur. Önde gelen markaların en çok tercih edilen serileri üzerinden tahminler ve yorumlar yapılıyor. Teknolojide yaşanılan gelişmelerle beraber akıllı telefon pazarında da büyük gelişme ve büyümeler görülüyor. Yeni marka modeller pazarda yerini bulurken; bilinen markalar ise yarışta bayrağı önde tutmaya çalışıyor.

Önde Gelen Markalar ve 2018 Yılında Beklenen Modelleri

Samsung Galaxy S9


2018 yılında çıkarılması planlanan telefonlar arasında en merak edilenler listesinin başında Samsung Galaxy S9 geliyor. Yeni özellikleri ile tüketiciyi daha şimdiden heyecanlandıran bu telefonun piyasaya çıkış tarihi Mart 2018 olarak tahmin ediliyor. Parmak izi okuyucu özelliğine sahip ekranı, 3D yüz tarama sistemi ve yeni kamera özellikleri Samsung markası tarafından çıkarılan telefonlar arasında en yüksek özelliklere sahip olacak gibi görünüyor.

İPhone 9

2018 yılında İPhone tarafından çıkarılacak bu telefon İPhone serisinin devamı gibi bir numaralandırma yapılacağı düşünülüp İPhone 9 olarak adlandırılsa da adı konusunda bir sürpriz de yaşanabilir tabi ki. Diğer tahminler ise şöyle: İPhone 9 Plus, İPhone X2

Samsung Galaxy Note 9

Samsung markasının uzun süredir planladığı katlanabilir telefon teknolojisini bu model için tasarladığı konuşuluyor. Tüketicisinin bunu görmesi için ise 2018 yılı Ağustos ayını beklemesi gerekiyor. Ayrıca bu tahminler dışında telefonun parmak izi tarayıcı özelliğe sahip olacağı bilgisini de vermiş olalım.

Sonny Xperia XZ2

Sonny markasının son yıllarda ürettiği akıllı telefonlarında çok fazla tasarım farklılığı olmaması marka için bir eleştiri konusu olmuştu. Sonny’nin bu söylentileri 2018 yılında çıkaracağı Sonny Xperia XZ2 ile son vermeyi planladığı konuşuluyor. Tahminlere göre 2018 de Sonny Xperia X22 yepyeni bir kasa ve tasarımla bizleri şaşırtmayı hedefliyor.

LG G7

2018 yılının ilkbahar aylarında çıkarılması planlanan bu telefon LG G serisinin devamı olarak numaralandırılıyor. Seriden farklı özellikleri ise onu bambaşka bir telefon yapıyor. Snapdragon 845 işlemci ve OLED ekran kullanılması şimdilik telefon hakkında paylaşılan sırlardan sadece iki tanesi.

HTC U12

HTC markasının yeni çıkarmayı planladığı bu modelin, bir önceki model olan HTC U11 ile aynı tasarım özelliklerine sahip olacağı konuşuluyor. Ancak HTC U12 modeli,  çift lens kamera, Sanpdragon 845 işlemci, Edge Sense özellikleri ile bir önceki modelden ayrılıyor.

Huawei P11

Huawei P11 telefon modeli 2018 yılında piyasaya çıkacak ilk telefonlardan biri gibi görünüyor. Telefonun Şubat ayında piyasada yerini alacağı tahmin ediliyor. Bu model; 8GB RAM, 4K ekran ve ortak çekirdekli Kirin 970 işlemci seti kullanılması gibi özelikler taşıyor.

Xiaomi Mi 7

Xiaomi markası Çin’de en çok satan akıllı telefon markalarından biri olarak biliniyor. Türkiye’de telefon pazarında da artık daha fazla göreceğimiz bu marka, 2018 yılında Xiaomi Mi7 amiral gemi modeli ile dikkat çekeceğe benziyor.