Moda İçin Sosyalleşmek Mi Gerekir

Bu sayfada: Moda, moda ve sosyal hayat, moda takibi, trend üzerine yapacağımız yazımızı paylaşıyoruz moda haftası ve türkiye modası bizden sorulur.

Sosyalleşmek tabii ki birçok alanda olduğu gibi moda alanında da gereklidir. Ne derecede gereklidir orası kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Gerekli olması gayet olağan bir durum olmakla birlikte bunun tam tersini de söylemek birçok kişiye göre pek yanlış olmaz. Aslında bir taraftan baktığımızda sosyalleşmek içinde moda gerekli bir unsurdur. Halk arasında sıkça kullandığımız ” İlk intiba çok önemlidir. ” cümlesi bunu da açıklar niteliktedir. İlk intibanın gerçekleştiği önemli ögelerden bir tanesi de giyim tarzımız, makyajımız, güncel modaya, şıklığa ne denli sahip olduğumuzdur. Yani  girilen pek çok ortamda dış görünüş olarak da karşı tarafta güzel bir izlenim bırakmak sosyalleşmenin başlangıç aşamalarından bir tanesidir. Bu durum belki her ne kadar doğru olmasa da ne yazık ki gerçektir. Bu herkes için aynı olan bir düşünce değildir fakat ne yazık ki günümüzde insanların dış görünüşü ile modaya, var olan güncel trendlere uymaması yüzünden yargılandığına şahit olduğumuz durumlar mevcuttur. Moda için sosyalleşmek, sosyalleşmek için de moda haftası gerekli bir unsurdur belki de.

Moda İçin Sosyalleşmek

Modayı yakından takip edebilmek için sosyalleşmek tabii ki gerekli bir unsur. Fakat sosyal olmadan da moda takip edilmez mi ? Tabii ki edilebilir. Ancak modaya, modanın yeni trendlerini sürekli takipte olan bir kişi için sosyalleşmek önemli bir unsurdur. En azından o dönemin moda trendi hakkında farklı bir bakış açısı kazanabilmek için bile sosyalleşebilmek önemlidir. Zaten aslında her bir insan belli ölçüde sosyal değil midir? Her konuda bir şeyler öğrenirken toplum ile, çevremiz ile bir iletişim halindeyizdir. Bu şekilde hayat boyu süren bir aktarım söz konusudur. Aynı moda da bu şekilde ilerlemektedir. Hatta moda belki de bu şekilde oluşmaktadır. Tüm yeniliklere açık, yenilikleri yakından takip eden bir kişi sosyal bir kişidir. Bu kişi modayı da takip edilebilir. Modayı yorumlayabilir. Moda olana, yeni trendlere farklı bir bakış açısı ile de yaklaşabilir. Öyleyse moda için sosyalleşmek kesinlikle gereklidir.

Sosyalleşmek İçin Moda Haftası

Moda için sosyalleşmek kesinlikle gereklidir diyebiliyorsak sosyalleşmek içinde moda bir o kadar gerekli midir ki ? Bu kişiden kişiye değişebilecek bir olgu aslında. Her insan için moda, trend gibi unsurlar aynı derece önemli olmayabilir. Ancak bazı insanlar için bu oldukça önemli bir faktördür. Birçok kişinin arkadaşlıklarını, dostluklarını daha çok maddi yani dış görünüş gibi etkenlerden etkilenerek kurduğuna birçok defa şahit olmuşuzdur. Aslında çok yanlış bir yaklaşım olsa da bunun tersini iddia eden kişilerle de karşılaşmak mümkün. Bu kişiler giysi trendleri, trend olan saç ve makyaj tarzları, son moda ayakkabı ve çantalar hatta dahası ile bulundukları ortamda var olmak, var olduğunu kanıtlamak isterler.  Bu sebeptendir ki bazı kişiler için sosyalleşebilmek, toplumun bir ögesi olabilmek için moda fazlasıyla gerekli bir unsurdur. Bunun ne kadar yanlış ya da ne kadar doğru olduğu kişinin kendi düşünceleri ile ilgili bir durum. Ancak modanın sürekli yenilenen, günden güne değişebilen bir olgu olduğunu ve birçok kişi içinde günümüz şartlarında modayı takip etmenin maddi açıdan zorluk yaratabileceğini düşünürsek bu düşünce şekli ile yaklaşmak pekte doğru değil diyebiliriz.