Kitaptan Uyarlanan En İyi 30 Aşk Filmi

En İyi 30 Aşk Filmi

Günümüzde film izlemek istediğimizde en çok vakit harcadığımız kısım iyi bir film bulma kısmı olmuştur. Bunun için öneri niteliğinde, çok satan kitaplardan uyarlanan, Oscar adaylığı olan en iyi 30 aşk filmine sondan birinciye doğru yer vermek gerekirse; Dear John, Love in the Time of Cholera, Bir Aradayız Hepsi Bu, Aşkın Büyüsü, İnci Küpeli Kız, Aşkın Gücü, One Day, P.S. I Love You, The Time Traveler’s Wife, Never Let Me Go, Candy, Çikolota, Jane Eyre, Uzaktaki Anılar, İngiliz Hasta, Duvak, Elveda Las Vegas, Okuyucu, Kayıp Nişanlı, Kefaret, Aşk ve Gurur, Tiffany’de Kahvaltı, Umut Işığım, Doctor Zhivago, Not Defteri, Aynı Yıldızın Altında, Hırçın Sevgilim, Rüzgar Gibi Geçti, Selvi Boylum Al Yazmalım ve Forrest Gump.

Kitaptan Uyarlanan En İyi 10 Aşk Filminin Konusu

Aşk ve Gurur: Keira Knightley ve Joe Wright iş birliği ile Jane Austen uyarlamasıyla genç kız kardeşlerin aşk ve gurur hikayesini anlatıyor.

Tiffany’de Kahvaltı: Truman Capote romanından uyarlanan film, Holly’nin bir gün Paul Varjak ile karşılaşması üzerine kurulmuş bir hikayeyi konu almıştır.

Umut Işığım: Matthew Quick’in Çok satan kitabından uyarlanmıştır ve rehabilitasyondan yeni çıkan bir gencin yeni birisiyle tanışıp birbirlerine umut ışığı olduklarının hikayesi anlatılmıştır.

Doctor Zhivago: Boris Pasternak romanından uyarlanmış ve 5 oscar almış film, Rusya’nın dönüşüm evresini aşk ve evliliği arasında kalan Zhivago üzerinden anlatmıştır.

Not Defteri: Nicholas Spark’ın kitabından, aralarında sınıfsal ve ekonomik fark olan iki aşık gencin duygularına yenik düştükleri, duygusal bir aşk hikayesi.

Aynı Yıldızın Altında: John Green’in çok satan kitabından uyarlanan filmde Kanser hastası iki gencin hikayesi yer almaktadır.

Hırçın Sevgilim: Ho-sik Kim’in kitabından uyarlanan, bir yanlış anlaşılmanın hayatı nasıl değiştirdiğine dair sıcak bir romantik komedi hikayesi.

Rüzgar Gibi Geçti: Margaret Mitchell’e ait eserden uyarlanmıştır ve 8 oscar almıştır. Film sivil savaşın gölgesinde yaşanan çok kahramanlı bir aşk hikayesini anlatır.

Selvi Boylum Al Yazmalım: Cengiz Aytmatov’un Kırmızı Eşarp romanından uyarlanmış ve Altın Portakal kazandırmış bir aşk hikayesidir.

Ve İlk sırada yer alan Forrest Gump ise; Winston Groom romanından uyarlanmış, 6 oscarlı film sizi başka bir dünyaya götürecek.