En İyi 10 Komedi Filmi

En İyi 10 Komedi Filmi

Komedi filmleri günlük hayatın monotonluğunda  bize kısa süre de olsa keyifli zaman dilimleri yaratan önemli yapımlardan olduğu için sıkça tercih ettiğimiz seçeneklerden. Peki son yıllarda başarı ile yapılmış ve komedi alanında kültleşmiş en iyi 10 komedi filmi hangileri?

1- (500) Days Of Summer

Romantik komedi filmlerine ayrı bir soluk getiren bu filmin başrollerini sempatik oyuncu Joseph Gordon-Levitt ve Zooey Deschanel paylaşıyor.

2- Dr. Strangelove Or: How I Learned To Stop Worrying And Love The Bomb

Stanley Kubrick’e ait bu kült yapım esasen bir savaş filmi. İşin içinde usta yönetmen olunca savaşın farklı boyutları ile göz önüne seriliyor.

3- Crazy, Stupid, Love.

Başrollerini Ryan Gosling ve Emma Stone’un paylaştığı bu  romantik komedi hafta sonunu eğlenceli bir şekilde geçirmek isteyenler için ideal.

4- Little Miss Sunshine

Kalabalık bir Amerikan ailesi, yetişilmesi gereken bir  güzellik yarışması ve maceralı bir yol. Son yılların en beğenilen yapımların biri.

5- Home Alone

Buram buram nostalji ve yılbaşı kokan bu filmi de listeye eklemesek olmazdı. Özellikle 90’larda çocuk olanlar için yeri hala çok ayrı.

6- 50/50

Kanser hastalığını komik bir şekilde ele alan film olur mu gibi ön yargılara kapılmadan izlenilmesi gereken şahane bir yapım. Başrolde yine başarılı oyuncu Joseph Gordon-Levitt var.

7- 3 Idiots

Ülkemizdeki birçok insana  Aamir Khan sevgisi aşılayan bu yapım da son yıllarda çokça beğenilen komedi yapımlarından.

8- Clerks

1994 yapımlı bu Kevin Smith filmi çoğunlukla tek bir markette geçmesine rağmen oldukça güldüren bir yapım olma özelliği taşıyor.

9- Modern Times

Komedi filmi denildiğinde Charles Chaplin’i anmadan olmaz. Kendisinin tüm filmleri şahane olsa da 1936 yapımı olan modern zamanlar, dönemin sanayi devrimi ve hızlı modernleşme üzerine yaptığı göndermelerle unutulmaz bir film olmayı başarıyor.

10- The Truman Show

Jim Carrey’nin başrol olduğu bu enfes film bilim kurgu ile komediyi güzel bir şekilde harmanlamayı başarıyor.