Beyazperdenin Korkunç Karakterleri

Beyazperdenin Korkunç Karakterleri

Çoğu film severlerin heyecan ve tutkuyla takip ettiği film kategorisinden biri de korku filmleridir. Günümüze kadar birçok korku filmi çekilmiş ve hafızalara yer eden birçok karakter bu sayede hayatımıza girmiştir. Bizde bu korku filmleri ile aklımıza kazınan bu karakterlerin öne çıkanlarını araştırdık. İlk üçe  hep beraber bakalım.

Elm Sokağı Kabusu – Freddy Krueger

Gelmiş geçmiş en korkutucu karakterlerden biri olan Freddy Merhamet duygusundan bir haber  yanmış suratı eline bağlı bıcaklar ve meşhur yeşil kazağı ile akıllarda kalmıştır. Annesi Amanda akıl hastalarıyla dolu bir odada kitli kalması sonucunda akıl hastaları tarafından tecavüze uğruyor ve Freddy’nin korkunç hikayesi başlıyor. Daha sonra annesini döven Freddy alkolik bir aileye verilir. Burada tecavüze uğrayan Freddy Adam’ı öldürür ve  dondurma arabasında yaşamaya başlar. Dondurma arabası sayesinde küçük çocukları katletmeye ve onların rüyalarında kabus olmaya devam ediyor.

Katil Bebek Chucky

Bebek katil olarak bilinen 70 cm’lik ve 15 kg ağırlığında oyuncak bebektir. Kendisine bir oyuncak vücudunda yer bulan bu katil dalgalı kızıl saçları ve mavi gözleri ile hatırlanmaktadır. Film dördüncü seride bünyesine Chucky’e bir kız arkadaş getirir ve öldürmeye beraber devam ederler.

Dracula

Vampir filmi severlerin vampir deyince ilk gelen isimdir. Kocaman bir şatoda kalan ve insanları katlederek onların kanlarıyla beslenen Dracula sadece geceleri ortaya çıkar ve kendisi vampirlerin atası olarak kabul edilir.