Astroloji Nasıl Öğrenilir

Astroloji, gök cisimlerinin insanlar üzerinde ki etkisini araştıran ve yorumlayan bir bilim dalıdır. Astrolojinin tarihi insanlık tarihi kadar eskidir. Astroloji ile uğraşan yani ilk astrologların kim olduğu bilinmemekle birlikte astrolojiyi kullandıklarını söyleyen ilk uygarlık M.Ö. 3000’li yıllarda hüküm süren Kaldeliler (şimdiki Irak ve çevresi) olduğu bilinmektedir.

Astroloji öğrenmek yeni bir dil öğrenmek gibidir. Gökteki cisimlerin her biri bir kelimedir, gök cisimlerinin hareketleri, birbirine olan açıları, uzaklıkları, yakınlıkları yeni bir alfabe gibidir ve astroloji bu alfabenin oluşturduğu bir dildir.

Astroloji kısa sürede öğrenilecek ve anlaşılacak bir şey değildir. Sürekli yeni şeyler öğrenmeli, araştırma yapmalı, merak etmeli ve kendinizi geliştirmelisiniz. Bu sayede astroloji öğrenmenin keyfine varabilirsiniz. Astroloji sürekli gelişime açık olan bir bilim dalı olduğundan, güncel bilgileri takip etmeli ve kendinizi bu alanda geliştirmelisiniz. Astroloji alanında her yeni bir bilgi öğrendikten sonra aslında hala öğrenecek çok şey olduğunu düşüneceksiniz.

Astroloji Nasıl Öğrenilir?

Astroloji bir haritadır, sizin için doğu yolu gösterir ama seçim sizindir ve siz seçiminizi yaparak kendi yolunuzu bulursunuz. Astroloji öğrenmek için öncelikle meraklı olmalı, yeni bir dünyanın kapısını açacağınız için bunun heyecanını yaşamanız gerekmektedir. Bu yolculukta bu heyecan ve merakı kaybetmediğiniz sürece kendinizi bu alanda geliştirebileceğinizi unutmayın. Astrolojiye kendi haritanızı çıkartarak başlayabilirsiniz. Daha sonra da yakınlarınızın ve çevrenizde ki insanların haritalarını çıkartarak devam edebilirsiniz. Belki de ilk sıralar çok etkileyici sonuçlara ulaşamayabilirsiniz ama zamanla, kendinizi geliştirdikçe çıkan sonuçlar emin olun sizi de şaşırtacaktır.

Temel seviye Astroloji eğitimi veren yerleri internet üzerinden araştırabileceğiniz gibi iyi bir Astrologdan da yardım alabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden bu konuda kurslar veren internet siteleri mevcuttur. Bunları iyi araştırmalı, size gerçekten faydası olacağını düşündüğünüz, sizi bu alanda geliştirebilecek ve daha ilerisine taşıyabilecek kişilerden veya sitelerden bu eğitimi almalısınız.