Adolf Hitler Hakkında 10 Gerçek

Adolf Hitler Hakkında 10 Gerçek

Adolf Hitler Alman Değil Avusturyalıdır

Adolf Hitler, Avusturya doğumlu alman politikacı, asker, devlet adamı ve teorisyendir. Kimine göre kanlı bir diktatör olmasının yanında bazılarına göre de gerçek bir liderdir. Uzun yıllar boyu konuşulmuş ve belki de yıllar boyunca da hala konuşulacaktır. Hakkında bilinenlerin yanında bilinmeyen birçok şey olduğu da düşünülmektedir. Genel kültür açısından bazı bilinmeyenleri öğrenmek tarihe bakış açısından faydalı olacaktır.

Adolf Hitler’in ilk aşkı Stefanie Isak adlı Yahudi bir kadındı. Hitler’in ona ulaşamayacağını düşünmesi üzerine intihar etme eğilimi gösterdiği söylenir.

Eva Brown ile evlenmenin imajını zedeleyeceğini düşünen Hitler İkinci Dünya Savaşı’nda Almanlar yenilmek üzereyken Brown’la evlenmeyi kabul etmiştir. Ancak ertesi gün Hitler kendini vurmuş, Brown ise siyanür içerek intihar etmiştir.Adolf Hitler’in babası Hitler doğmadan önce soyadlarını Schicklgruger olarak değiştirmiştir.

Tarihin Akışını Değiştiren Olay

Eğer böyle bir şey olmasaydı tarihte iz bırakan Adolf Hitler değil Adolf Schicklgruger olacaktı. Hitler 4 yaşında boğulmak üzereyken bir rahip tarafından kurtarılmıştır. Bu yüzden çocukluğu boyunca hep bir rahip olmak istemiştir.

Hitler bir vejetaryendi ve bu sebeple hayvan haklarını korumak ve hayvan zulmüne karşı gelmek amacıyla pek çok yasa çıkartmıştır.

Adolf Hitler’in aşırı gaz kaçırmayla ilgili bir rahatsızlığı vardı. Bu yüzden tam yirmi sekiz farklı ilaç kullanıyordu.

Hitler’in gençlik döneminde sanata karşı yoğun bir ilgisi vardı. Hatta başvurduğu Viyana Sanat Akademisi Hitler’i yeterli yeteneğe sahip olmadığı gerekçesiyle reddetti. Hitler’in bir dönem ‘’nesli tükenmiş bir ırk’’ adıyla müze kurup, elinde bulunan Yahudi eserleri burada sergilemek gibi bir düşüncesi bulunmuştur.

Birinci Dünya Savaşı’nda aldığı bir darbeyle bir testisini kaybeden Hitler cinsel açıdan daha iyi olabilmek için kendine boğa spermi enjekte ederdi.